Naše dechovka

Představujeme Vám dechovou hudbu Věnovanku, kterou založil Václav Musílek v roce 2012. Uskupení muzikantů působí na dechovkové scéně už 10 let a v letech 2014, 2015 a 2017 získali muzikanti zlaté pásmo na soutěži Vejvodova Zbraslav. V roce 2017 se stala Věnovanka laureátem festivalu Vejvodova Zbraslav a také 3. nejlepší dechovkou v Evropě z mezinárodní soutěže v Bamberku. V roce 2018 získala na Zbraslavi dokonce zlaté pásmo s vyznamenáním. V roce 2019 si přivezla 3 ceny z festivalu Euromuziktage in Bosel a to 1. místo v kategorii bigband, a dvě druhá místa v kategorii orchestrů a brassbandů.

Naše hudební těleso se účastní řady mezinárodních festivalů v České republice jako je Kmochův Kolín, Kubešova Soběslav, Vejvodova Zbraslav, Dechparáda v Jizerním Vtelně, dechovka v Holýšově či festival v Čáslavi. Navštívili jsme také cizinu - Dychovky v Preši na Slovensku nebo Bad Schlema, Thum, Bamberg nebo Bosel v Německu.

Kapela sdružuje muzikanty z Čáslavi a blízkého okolí. Hraje klasickou českou a moravskou dechovku, hudbu koncertní i moderní. 

Věnovanka Vám zpříjemní chvíle při nejrůznějších festivalech, oslavách měst a obcí. Nebráníme se vystoupením na vernisážích a výstavách, promenádních i divadelních koncertech. Rádi zahrajeme na hudebních odpoledních pro seniory, průvodech spolu s mažoretkami, svatbách, narozeninách, dechovkových plesech nebo vánočních vystoupeních. Diváky a posluchače vždy potěšíme hezkou lidovou písničkou a příjemnou atmosférou, která z nás, mladých muzikantů, přímo čiší.

Organizujeme festival dechových hudeb konaný každoročně v Dusíkově divadle v Čáslavi. V minulosti jsme koncertovali s panem Josefem Zímou, Josefem Vejvodou, Jirkou Švárou, Frantou Uherem, Jožkou Šmukařem, Josefem Opltem i Miroslavem Jiřištou.